Dla uczniów

Serwis jest bardzo przydatny dla uczniów szkół średnich i podstawowych, a niejednokrotnie także i studentów. Wielu nauczycieli pozwala podczas zajęć na korzystanie z urządzeń mobilnych. Coraz więcej z nich zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach nie liczy się wykuta na pamięć wiedza, tylko umiejętność szybkiego znajdowania odpowiedzi. Trzeba tylko mieć świadomość tego, że nie wszystkie informacje zawarte w internecie są wartościowe i prawdziwe.
Wiele jest stron wprowadzających użytkowników w błąd. Dlatego też ważna jest umiejętność wyszukiwania wśród wielu niepotrzebnych informacji tej jednej właściwej. W portalu pod hasłem „edukacja” https://pracownia-feniks.pl/pomoc-psychologa/ znajduje się bogata baza pytań i odpowiedzi pogrupowanych w kategorie związane z konkretnymi przedmiotami szkolnymi. Znaleźć tu można informacje dopasowane tematycznie nie tylko do kategorii, ale też programu nauczania w szkole. Nie znajdziesz tutaj zatem niepotrzebnych informacji, które nie są związane z danym hasłem. Wszystko zostało tak przygotowane, aby ograniczyć ilość czasu potrzebnego do wyszukania odpowiedzi.
Baza serwisu nie jest jednak katalogiem zamkniętym i cały czas dodawane są nowe pytania wraz z odpowiedziami. Jeśli jakiegoś tematu brakuje, można samemu zadać pytanie, na które w stosunkowo krótkim czasie na pewno pojawi się odpowiedź.