pyt-odp.pl

pyt-odp.pl

Bezpieczenstwo w sieci – strona prawna

Wraz ze wzrostem liczby specjalistów pracujących z odległych miejsc, często podróżujących lub telepracy, konwencjonalny model bezpieczeństwa biznesu przeszły niezwykłą transformację. Rzadko można zobaczyć zdalnego wybierania użytkownika bezpośrednio do serwera RAS w centrali i uzyskać dostęp do serwera danych w sieci zdalnej.

Dostępność szybkiego Internetu szerokopasmowego w integracji z technologii VPN przedstawił organizacjom bezpiecznego, efektywnego i korzystnego sposobu udostępniania danych z odległych miejsc.

VPN lub Virtual Private Network to rozwiązanie, które rozszerza sieć prywatną za pośrednictwem Internetu i pomaga ustalić długodystansowych i / lub zabezpieczonych połączeń sieciowych.

VPN stał się najważniejszym elementem współczesności świata biznesu, ponieważ umożliwia pracownikom dostęp do serwera firmy, intranet lub wspólną bazę danych ze zdalnej lokalizacji. Jest to możliwe poprzez stworzenie wirtualnego punkt-punkt połączenia poprzez zastosowanie specjalnej szyfrowanie, połączenia lub kombinacji obu.

Musisz się zastanawiać, w jaki sposób pracownik siedzi w Noida i Bangalore lokalizacji jest w stanie uzyskać dostęp do centrum danych w Waszyngtonie. VPN umożliwia. Zdolność VPN ominąć lokalnych zapór i ISP ograniczeń stanowi o jego popularności w świecie IT. Jednak VPN nie są doskonałe i są podatne na ataki hakerów.

VPN działa na jednym czynnik uwierzytelniania (czyli nazwę użytkownika, hasło). Podczas zainstaluj brakujące keyloggera na punkcie końcowym, może pozwolić atakującemu na dostęp do danych VPN tym samym narażania na bezpieczeństwo informacji i krytycznych zasobów organizacji. Hakerzy tworzenie trojanów, takich jak Cytadela, aby uzyskać dostęp do swoich danych uwierzytelniających VPN z sieci publicznych, takich jak lotniska, otwartyc szaliki kluboweh sieci Wi-Fi itp Dlatego konieczne jest, aby uwierzytelnić punkty końcowe tunelu.

Artykuł dzięki: ile kosztuje ubezpieczenie oc