Kto i kiedy wymyślił internet?


Doprecyzowanie:


Dodano pytanie: 5 lata temu
Zadał pytanie: Majka
Popularność odpowiedzi: 939

W: TechnologiaPodgrupaWynalazki
Rekomenduj nas w Google:


Rekomenduj nas na Facebook'u:

Szukaj w Pyt-Odp.pl:

Sprawdź również Kto i kiedy wymyślił internet na theSite
tomek Status edytora: POCZĄTKUJĄCY
Użytkownik: tomek
Odpowiedzial: 3 lata temu
5
Oceń odpowiedz:

Odpowiedź:

Obecnie, nierzadko nasuwa nam się pytanie: kto wynalazł ówczesne świetności. Kto wymyślił sieć internetową?, kto opracował działanie żarówki, kto opracował działanie telefonu komórkowego. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje i ludzkości pytania.

Rzeczywistość udowadnia nam, że elektryczność jest konieczna do istnienia. Zastanówmy się, co przestanie działać, gdy nastąpi awaria sieci elektrycznej.
Opracowano dwa różne typy: elektryczność statyczna i prąd elektryczny. O elektryczności statycznej mówimy, że powstaje na skutek pocierania dwóch materiałów. Skąd pochodzi elektryczność? Elektryczność może powstawać dzięki sile wody. Można także produkować energię elektryczną spalając węgiel lub ropę naftową albo wykorzystywać zasoby nuklearne.

Jednym z dóbr elektryczności dla ludzkości było opracowanie działania żarówki. Po raz pierwszy żarówka została wynaleziona przez Edisona, lecz jej wprowadzenie w życie zajęło wiele czasu (więcej: Wynalazł żarówkę), ponieważ ludzkość do końca nie rozumieli świetności tego wynalazku. W 1886 roku, po udoskonaleniu żarówki Edison przekonał znanego finansistę J.P. Morgana oraz niezwykle cenioną rodzinę Vanderbiltów do utworzenia firmy o nazwie Edison Electric Light Company. Żarówka przyczyniła się do rozwoju ludzkości, okazało się że, była dużo bardziej niezawodna niż wszystkie do tej pory formy oświetleniowe. W innych dziedzinach z wieloma nowościami spotykanymi dzisiaj najwięcej trudu zajmuje przekonanie ludzi do tego, że dana rzecz jest dobra. Na przykład telefon komórkowy.

Pierwotny model telefonu został opatentowany przez Aleksandra Grahama Bella. Na początku nikt nie zwracał uwagi na ten wynalazek (więcej na Kto wymyślił telefon komórkowy). Po przedstawieniu go władcy Hiszpanii, on rzekł „O Boże, to mówi” i rozpoczął pierwszą telefoniczną rozmowę z tronu królewskiego. W ciągu wielu lat istnienia telefonu wciąż to dobro uświetnianourozmaicano}: były telefony
nakręcane, tarczowe, popularne są telefony klawiszowe i telefony przenośne.

Kolejnym, choć znacznie nowszym wynalazkiem wszech-czasów jest internet. Internet jest to powszechnie znana, globalna sieć komputerowa łącząca komputery na całej kuli ziemskiej. Powstał w Stanach Zjednoczonych w 1969r. Z początku z przeznaczeniem zastosowań militarnych, w 1984r. Naukowych. Netjest powszechnie dostępny. Do Polski dotarł 3 lata później. Choć jest to „młody”, to wynalazek w porównaniu np. do telewizji czy radia, to ciągle pozyskuje sobie wielu ulubieńców.

Nie ulega wątpliwości jest to największa zbieranina informacji, która służy ludziom – najmłodszym, dorosłym (więcej o internecie: Internet). Można np. grać przez internet, pisać, wymieniać się opiniami. Niemniej jednak, sieć internetowa pochłania ludziom masę czasu – większą niż telewizja. Użytkownicy neta potrafią spędzać w necie godzinami, a to jak wiemy nie jest pozytyw netu. I nie o to chodziło jego autorowi.Zadaj kolejne pytanie
Lub dołącz do nas aby odpowiadać na pytaia:
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kto i kiedy wymyślił internet?