Jak pielęgnować skurę?


Doprecyzowanie:


Dodano pytanie: 3 lata temu
Zadał pytanie: tomek
Popularność odpowiedzi: 605

Rekomenduj nas w Google:


Rekomenduj nas na Facebook'u:

Szukaj w Pyt-Odp.pl:

tomek Status edytora: POCZĄTKUJĄCY
Użytkownik: tomek
Odpowiedzial: 3 lata temu
5
Oceń odpowiedz:

Odpowiedź:

Pielęgnacja to rzecz, która zwykle ściśle powiązana jest z dbaniem o coś. Zakładając, że będziemy pielęgnować, nastawiamy się na utrzymanie sprawności fizycznej. Mówiąc o pielęgnacji, nasuwa nam się myśl; kosmetyczka, cera, twarz. Od zarania dziejów kobiety dążą do posiadania cery idealnej. Aby osiągnąć swoje marzenia bycia piękną, należy stosować się do określonych norm. Niezależnie od rodzaju cery, proponujemy kilka podstawowych zasad!
1. Aby uchronić skórę przez zagrożeniem zniszczenia, przede wszystkim musisz mieć pewność, że wybierasz kosmetyki wskazane specjalnie dla Twojego typu skóry. Są znaczne różnice, pomiędzy skórą suchą,a tłustą.
2. Trzeba pamiętać, że pewne okolice twarzy mają szczególnie cienką skórę. Dbanie o te części twarzy jest trudne, szczególnie wokół oczu i warg. Te obszary twarzy są bardziej wrażliwe i wymagają szczególnej uwagi.
3. Dbałość o skórę rozpoczyna się od demakijażu. (peeling Domowy peeling) Można zapobiec efektom podrażnień skóry oraz aby zachować jej naturalną równowagę, stosuj kosmetyki do demakijażu o neutralnym pH.
4. Skóra wokół oczu, która jest dziesięć razy cieńsza niż pozostała część twarzy.


5. Co jakiś czas przeprowadzaj zabieg złuszczania naskórka raz lub dwa razy w tygodniu. Musi być on dość płytki i dokładny.
6. Nie zapominaj o dostarczaniu skórze dużej ilości wody. Aby utrzymać skórę nawilżoną, cenne jest, aby stosować kremy, maski do pielęgnacji skóry do codziennego nawilżania, mają one zrównoważyć poziom wody w skórze.
O pielęgnacji można też mówić w świecie roślin, np.: pielęgnacja drzew, roślin egzotycznych, (kliknij kokos Kokos) krzewów, warzyw lub kwiatów i oznacza wtedy regularne zabiegi, które prawidłowo prowadzone zapewnią im prawidłowy przebieg funkcji życiowych.
Również zwierzęta, szczególnie hodowlane, którymi właściciel się opiekuje wymagają odpowiednich zabiegów (zobacz Groomer), zwłaszcza podczas chorób.Zadaj kolejne pytanie
Lub dołącz do nas aby odpowiadać na pytaia:
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jak pielęgnować skurę?